Walraven-producten in realisatie nieuwbouw Hoog Catharijne Utrecht

Gepubliceerd op: 5 april 2016

Hoog Catharijne Utrecht

De stad Utrecht is hard aan het groeien, maar de winkelvoorzieningen in het centrum groeiden niet mee. Het winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht wordt daarom vernieuwd. Het winkelcentrum is gedateerd en wordt lichter en ruimer van opzet. De aansluiting op de binnenstad wordt verbeterd, evenals de verbinding met het station.

Verbinding winkelcentrum en binnenstad

Het nieuwe ontwerp van Hoog Catharijne zorgt voor een volledige integratie van het winkelcentrum met de binnenstad. Twee assen zullen de stad vanaf het Vredenburg via het winkelcentrum met het station verbinden. Bezoekers krijgen hierdoor de mogelijkheid gemakkelijk heen en weer te lopen.

Het groen en water van de Catharijnesingel spelen in dit project tevens een belangrijke rol. Door transparante ontwerpen met glas, hoge plafonds en zicht naar buiten wordt er een ruimtelijk effect gecreëerd dat hieraan tegemoet komt. Zo ontstaat tevens meer aansluiting met de openbare ruimte rond het winkelcentrum.

Het nieuwe Hoog Catharijne krijgt een nieuwe entree met twee ruime ingangen en looproutes naar Utrecht Centraal. Boven het winkelgedeelte komen 60 appartementen en stadswoningen. Dit gebouw zorgt voor een vloeiende overgang tussen het niveau van de oude stad en dat van Hoog Catharijne.

De belangrijkste openbare ruimte in Hoog Catharijne wordt een modern, licht gebouw dat over het water van de Catharijnesingel komt. Om bezoekers en passanten het water onder hen te laten ervaren, wordt er 250 m2 glas in de vloer verwerkt.

Hoog Catharijne Utrecht1

Projectfasen

Het project Hoog Catharijne Utrecht bestaat uit twee delen:

In april 2013 is gestart met de onderbouw. Inmiddels wordt gewerkt op drie verschillende bouwplaatsen.

Transportleidingen CV en GKW op de verdiepingen

Er zijn verschillende producten uit de Bevestigingssystemen van Walraven toegepast. Zo is het BIS RapidRail® systeem voor lichtere toepassingen gebruikt voor de transportleidingen op de verdiepingen. Het BIS RapidRail® WM1 rail zorgt voor een snelle en eenvoudige montage en beschikt over een doorlopend gatenpatroon welke steeds op gelijke positie van het raileind is geplaatst.

Daarnaast zijn de BIS KSB1 Beugels voor metalen buis en de BISMAT® 2000 Beugel toegepast. Beide beugels zijn eenvoudig met één hand te sluiten en bevat een zekerheidssnelsluiting. De beugelsbeschikken over een geluiddempende en -isolerende inlage van EPDM-rubber, welke verouderingsbestendig is.

Hoog Catharijne Utrecht2

Transportleidingen CV en GKW in de parkeergarage

Het BIS RapidStrut® Rail, voor middelzware en zware toepassingen, is toegepast voor de transportleidingen op de parkeergarage. Dit bevestigingssysteem biedt een ongekende keuze aan railprofielen en wandconsoles. De toebehoren zijn ‘klaar voor gebruik’ voorgemonteerd. Zowel BIS RapidRail® als het BIS RapidStrut® Systeem maakt het mogelijk tot wel 40% montagetijd te besparen!

Ook zijn hiervoor de zwaardere beugels uit ons assortiment; de BIS HD500, de BIS HD 1501 en wederom de BISMAT® 2000 toegepast.

De BIS HD500 Beugel is geschikt voor stalen buis en bestaat uit twee delen met twee sluitbouten. Voor de extra zekerheid zijn de sluitbouten geborgd met een anti-verliesring. De BIS HD1501 Beugel is geschikt voor metalen buis en beschikt over een inlage. Ook deze beugel bestaat uit twee delen met twee sluitbouten die zijn geborgd met een anti-verliesring.

Zowel de HD500 als de HD1501 Beugel maakt deel uit van het BIS UltraProtect® 1000 systeem. Hierdoor zijn beide beugels geschikt voor binnen- en buitentoepassingen. De producten uit het BIS UltraProtect® 1000 systeem doorstaan min. 1000 uur zoetsproeitest (max. 5% rood roest) volgens ISO 9227.*

Het systeem is uniek in omvang, samenstelling en corrosiebestendigheid en vormt daarmee de ideale en meest duurzame oplossing voor het bevestigen of ondersteunen van werktuigbouwkundige installaties, solar systemen en vele andere soorten installaties. Kijk hier voor meer informatie over het BIS UltraProtect® 1000 assortiment.

*Zie de brochure voor meer informatie.

Hoog Catharijne Utrecht3
Links de nieuwe entree van Hoog Catharijne aan het Vredenburgplein met daarboven 60 stadswoningen, rechts komen de appartementen

Project Engineering

Onze afdeling Project Engineering draagt zorg voor de engineering van de leiding supports door middel van tekeningen ten behoeve van prefab tijdens de bouw van het nieuwe Hoog Catharijne. Er wordt maatwerk geleverd door levering van compleet geassembleerde leidingsupports. Onze Engineers maken hierbij gebruik van het BIM Model, evenals van platte tekeningen uit het model. Alle oplossingen worden in 3D getekend.

De totale winkeloppervlakte van het centrum wordt 35.000 m2 extra ten opzichte van het huidige aantal vierkante meters van 67.000 m2. De verwachting is dat Hoog Catharijne afgerond wordt in 2019.

Hoog Catharijne Utrecht4                   Hoog Catharijne Utrecht5

Meer informatie?

Heeft u een soortgelijk project of een ander technisch vraagstuk? Aarzel dan niet om contact op te nemen met onze afdeling Project Engineering. Onze engineers hebben ruime ervaring in het oplossenvan technische vraagstukken en geven u graag, aan de hand van uw individuele wensen, een gedegen advies.

Voor meer informatie over de gebruikte producten en andere producten uit ons assortiment Bevestigingssystemen kunt u kijken in onze catalogus. Tevens vindt u daar informatie over onze Brandwerende Systemen en Sanitairsystemen.

Neem contact met ons op

Materiaallijst 0
Naar boven
Close

Oceania

Or visit our international website.